PL

Okoliczne atrakcje

Strona główna > Okoliczne atrakcje

Słotwiny - wieża widokowa

Niespełna 50 metrowa wieża o wyjątkowej, drewnianej konstrukcji i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zapewniają nie tylko przepiękne widoki, ale również relaks i odprężenie.

Muszyna - Zapopradzie

Odrestaurowany w 2023 roku zamek starostów Państwa Muszyńskiego z XIV wieku, kompleks ogrodów tematycznych oraz infrastruktury rekreacyjnej (baseny, kryty kort tenisowy) w Muszynie. Muszyńskie ogrody sensoryczne zaprojektowane są tak, by w zintensyfikowany sposób oddziaływać na wszystkie pięć zmysłów: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak. Ogrody Zmysłów w Muszynie podzielone są na: strefę zdrowia, zapachu, dźwięku, zapachowo-dotykową, smaku, wzroku, Afrodyty oraz strefę baśni i legend.

Pijalnie wód mineralnych

Podstawowym skarbem natury w Krynicy są różnorodne co do składu i występujące w dużych ilościach wody lecznicze o udowodnionym działaniu leczniczym. Krynickie wody mineralne dostępne są w kilku pijalniach zlokalizowanych w centrum przy deptaku.

Jaworzyna Krynicka

Najsłynniejsza w Polsce kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką ma długość aż 2'211 metrów. W ciągu jednej godziny kolej gondolowa może wywieźć 1600 osób. Kabiny poruszają się z prędkością 5 m/s, zapewniają przy tym wygodną i bezpieczną jazdę. Na Jaworzynie Krynickiej dostępnych jest w sumie aż 10 wyciągów, w tym krzesełkowe, orczykowe oraz 6-osobowa kolej gondolowa a łączna długość tras narciarskich to ponad 10 km! Widoki ze szczytu Jaworzyny Krynickiej są nadzwyczajne, we wszystkie strony świata. W kierunku zachodnim możemy zobaczyć słowacką stronę Tatr, lekko na zachód od nich Małe Pieniny, dalej już bardziej w kierunku północno – zachodnim Radziejową i Gorce z Turbaczem.

Góra Parkowa i Park Zdrojowy

Szczyt mający wysokość 741 m n.p.m. Park na stokach góry jest doskonałym terenem spacerowym znajdującym się w Centrum Krynicy. Został założony w roku 1810 roku. Kolejka linowo-terenowa uruchomiona 17 grudnia 1937 r. W otwarciu uczestniczyła wdowa po Marszałku – Aleksandra Piłsudska. Krynicka kolejka była wtedy drugim tego typu obiektem w Europie.

Fabryka Endorfiny - potężna dawka hormonu szczęścia

Dla Ciebie, Dla Rodziny rekomendujemy atrakcje Fabryki Endorfiny: park linowy, ESCAPE ROOM, spływy pontonowe, paintball, strzelnica myśliwska, off road, ścianka wspinaczkowa. Kliknij tutaj aby zapoznać się z pełną ofertą www.fabrykaendorfiny.pl

Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich

Jest częścią większego szlaku Architektury Drewnianej, daje szanse podziwiania niezwykłych świątyń drewnianych i murowanych cerkwi łemkowskich, położonych na terenie gminy Krynica. Na trasie szlaku można zwiedzać dawne cerkwie grekokatolickie, w większości aktualnie pełniące funkcje kościołów rzymskokatolickich. W obiektach pozostał oryginalny wystrój cerkiewny. Cerkwie zostały zbudowane na przełomie XVIII-XIX wieku, w typie budownictwa zachodnio-łemkowskiego. Szlak przebiega przez Krynicę-Zdrój, Berest, Polany, Piorunkę, Czyrną, Mochnaczkę, Tylicz i Muszynkę.

Kontakt

Rezerwuj

This site is registered on wpml.org as a development site.